вторник, 10 мая 2016 г.


Наукові факти

1. Сучасні пасажирські літаки під час девятигодинного польоту використовують від 50 до 75 тонн кисню. Стільки ж цієї речовини виробляє 25000-50000 гектарів лісу в процесі фотосинтезу

     2. В одній тонні води Світового океану міститься 7 міліграмів золота. Загальна ж сума даного дорогоцінного металу в водах океанів становить 10 мільярдів тонн.


3. Танцюючий кальмар — так називається  дивовижне блюдо в Японії. Нещодавно спійманого і убитого кальмара кладуть у миску з рисом і перед клієнтом поливають соєвим соусом. При взаємодії з натрієм, який міститься в соєвому соусі, нервові закінчення навіть убитого кальмара починають реагувати. В результаті такої хімічної реакції молюск починає «танцювати» прямо в тарілці


Чи знаєте ви, що…

…назви таких елементів у перекладі з грецької мови означають:
Актиній – «промінь»
Аргон – «недіяльний»
Астатин – «нестійкий»
Барій – «важкий»
Бром – «зловонний»
Гідроген – «народжуючий воду»
Йод – «фіолетовий»
Іридій – «райдуга»
Літій – «камінь»
Селен – «місяць»
Талій – «зелена гілка»
Фосфор – «світлоносний»
Фтор – «руйнуючий»
Хлор – «зелений»
Хром – «забарвлення»
Технецій – «штучний»
Ксенон – «чужий»
…назви таких елементів у перекладі з латинської мови означають:
Телур – «земля»
Галій – «Франція»
Гафній – «Копенгаген»
Лютецій – «Париж»
Полоній -  «Польща»
Гольмій – «Стокгольм»
Радій – «промінь»
  …з усіх відомих нам хімічних елементів у рідкому      стані знаходяться лише два : з металів – ртуть і з    неметалів – бром.
…коли б виділити із морських вод усю  кухонну сіль, то можна було б покрити нею всю сушу земної кулі товщиною 130 метрів.
…у кісточках вишень, слив, персиків та мигдалю є багато отруйної синильної кислоти. Велика кількість з’їдених кісточок може викликати параліч або й смерть.
…у голках ялини вітаміну С у 5 раз більше, ніж у апельсинах та лимонах.
…тонкий струмінь води, що подається під великим тиском, може з успіхом замінити пилку.
…пластмаса «тефлон» відрізняється великою хімічною стійкістю. Вона не піддається дії «царської  водки» і інших кислот, витримує температуру до +300 градусів.
…якщо у грунті не вистачає міді, припиняється  розвиток насіння у злаків, а люди і тварини хворіють на своєрідний вид анемії – малокрів’я.
…найтвердішим із металів є хром.
…листок заліза товщиною 0,001 міліметра прозорий, як скло.
…з дерева можна виготовити понад 20 тисяч видів  різної продукції, в тому числі папір і каучук, штучний шовк, ліки, кіноплівку і духи, смолу і пластмаси.
…повітря хвойних лісів насичене озоном.
…кисень, поглинаючи ультрафіолетові промені сонця, перетворюється в озон, що запобігає їх руйнівній силі. Це забезпечує життя на Землі.


Комментариев нет:

Отправить комментарий